0
My Cart
  Brak produktów w koszyku.
 • 0

  Jak założyć własne radio?

  Jak założyć własne radio?

  Jak założyć własne radio? – wielu z was zapewne zadaje sobie to pytanie. Nie jest to jednak zbyt skomplikowane i trudne. Na początek starczy wam podstawowa wiedza na temat php i html.

  Na pewno polecam na początek znaleźć sobie dobry hosting kont www, który spełni oczekiwania Twoich słuchaczy. Wielu ludzi, którzy zakładają swoje własne radio niestety stawia na darmowe rozwiązania hostingowe, które zapełnione są reklamami, a także spowalniają waszą stronę. Wyskakiwanie reklam powoduje też flustracje u waszych potencjalnych słuchaczy.

  Jak założyć własne radio? – na pewno będzie Ci potrzebny serwer shoutcast. Bez niego Twoje radio nie jest w stanie ruszyć. Na początek myślę wystarczy 50 slotów, a do tego autopilot o pojemności 5 GB.

  Jeśli już masz swój własny hosting, serwer shoutcast, a także autopilota możesz już uruchomić swoją stację radiową. Ale… no tak – czegoś tu brakuje… domena, bez której raczej nie zaistniejesz w sieci. Wielu zakłada swoje stacje radiowe np na domenach typu : nazwaradia.xzdd.pl, co później skutkuje tym, że wasza stacja nie jest rozpoznawalna. Warto zainwestować trochę grosza na płatną domenę typu .pl, .com, .org, itp.