Castpol

Nasza platforma hostingowa

Stabilność i wydajność usług - to dla nas priorytet. Nie uznajemy kompromisów.
Nieustający rozwój i utrzymywanie wysokiej jakości usług zachęciło nas do zbudowania własnej, niezależnej Platformy Hostingowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu dobraliśmy serwery i oprogramowanie tak, aby spełnić oczekiwania nawet najbardziej wymagających Klientów.

Nasze Centrum Danych i serwery

Od maja 2011 posiadamy własne Centrum Danych.
Serwerownia wyposażona jest w system zasilania awaryjnego - zasilacze UPS firmy APC oraz Orvaldi. W przypadku dłuższego braku zasilania uruchamiany jest agregat prądotwórczy. Nad utrzymaniem stałej temperatury i wilgotności powietrza czuwa wydajny system klimatyzacji, dzięki czemu utrzymujemy temperaturę na poziomie 18-22st.
Dostęp do pomieszczeń Centrum Danych mają tylko osoby upoważnione. A wejście chronione jest przez antywłamaniowe i ognioodporne drzwi. Nad bezpieczeństwem budynku czuwa system alarmowy i monitoringu CCTV połączony bezpośrednio z agencją ochrony.

Usługi hostingowe świadczone są na starannie dobranych serwerach opartych o dwuprocesorową architekturę firmy Intel z najnowszymi procesorami Intel Xeon oraz pamięcią ram ECC o pojemności 32 GB. Aby zapewnić bezpieczeństwo przechowywanych na nich danych, całość pracuje na macierzach Raid 1. Usługi wirtualizacji opieramy o markowe rozwiązania HP z dwuprocesorową platformą Intel Xeon, 32 GB pamięci ram ECC oraz dyskami SAS. Pod bazy danych stosujemy dyski SSD, dlatego możemy osiągnąć niespotykaną wydajność w porównaniu do zwykłych dysków SATA.

Kopie zapasowe danych wykonywane są co 24h i przechowywane na oddzielnym serwerze wyposażonym w macierz raid o pojemności 6 TB z dyskami w macierzy Raid 5.

Szkielet sieci tworzą wydajne switche zarządzalne Linksys/Cisco/Netgear.

Posiadamy własny system autonomiczny AS198611 oraz niezależną adresację IP. Nasze Centrum Danych jest wpięte bezpośrednio do największych punktów wymiany ruchu w Polsce, mieszczących się w Warszawie (w budynku LIM). Sesje BGP z dwoma operatorami pozwalają na nieprzerwany dostep do usług.

Cała nasza infrastruktura monitorowana jest przez profesjonalne oprogramowanie Zabbix. Wszystkie parametry pracy serwerów oraz urządzeń sieciowych moitorowane są w trybie 24/7/365.

Oprogramowanie na naszej Platformie

Oprogramowanie dostępne na naszej Platformie jest zawsze aktualne:
- interpreter skryptów PHP w wersji 5.3.13
- serwer baz danych MySQL Percona w wersji 5.5.24